להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

הלוואה לסגירת מינוס – האם זה הפיתרון האסטרטגי הנכון (והנבון)?

המציאות הגלובלית הכלכלית בשנים האחרונות מציגה משבר עולמי מתמשך ה"מתגלגל" גם לפתחה של מדינת ישראל ואזרחיה. הגזרות הכלכליות המוצעות במסגרת תקציב המדינה לשנת 2013 יקשו עוד יותר על ההתנהלות הכלכלית ועלולות ליצור ולהאיץ משברים אישיים, משפחתיים,קהילתיים, עסקיים ובריאותיים.

במסגרת הייעוד של מכון יוספטל לפיתוח וטיפוח ההון האנושי, והגברת החוסן האישי והקהילתי הסוללים את הדרך למימוש הפוטנציאל האישי והקהילתי, אנו מציעים סדנאות והדרכה לשינוי ההתנהגות הכלכלית במטרה להתמודד בהצלחה רבה יותר עם המשבר הכלכלי, באמצעות אימוץ הנחות עבודה רציונאליות, ערכים, מודעות(למה שאנו לא יודעים או/ חושבים שאנו יודעים) וכלים מעשיים להתנהגות כלכלית נבונה ומועילה.

כשאנו במינוס, הפיתרון ה"קל" והמפתה הוא להיענות להצעות הנדיבות של הבנקים וגופים פיננסים אחרים לקחת הלוואות בתנאים טובים. כשמשפחה מגיעה לגבול מסגרת האשראי, ההתנהגות הנפוצה היא, לקחת הלוואה לכיסוי משיכת היתר.

התירוץ המשכנע ליפול במלכודת זו- "הריבית על הלוואה זולה יותר מהריבית על המינוס". זה נכון עובדתית אבל במישור הכלכלי התנהגותי זו החלטה שעלולה להתברר כהרסנית. לכן הפתרון הנכון הוא קודם כל לטפל בבעיה שהיא – חוסר האיזון.
על המשפחה ליצור מרכיב של כיסוי משיכת היתר מהתקציב החודשי- כאשר המינוס עדיין קיים. לא מבקשים הלוואה לכיסוי המינוס וגם לא מושכים קרן השתלמות לכיסוי משיכת היתר.
לאחר שהמשפחה תאמץ התנהגות חדשה ותתחיל בכיסוי המינוס בעצמה, בטווח של שלושה חודשים, אז תוכל להיעזר בהלוואה לכיסוי היתרה בחובה.

הרציונל הוא: לשנות את ההתנהגות/התנהלות הכספית, ואז להיעזר באמצעים כגון הלוואה, על מנת ליעל את המערכת הכלכלית. הטעות היא, שאם נשתמש באמצעים כגון אלה, המשפחה תאבד את המוטיבציה לחולל שינוי התנהגותי יסודי, וכעבור מספר חודשים חוזרים למשיכת היתר.
ההתנהגות הלא רציונאלית אינה מקרית, היא שיטתית וניתנת לניבוי, היא קורבן להטיות שטבועות באדם ולאופן שבו המוח עובד. הבשורה הטובה היא שלמרות היותנו יצורים לא רציונאליים, ניתן לטפלל את המוח ולהתנהג באופן רציונאלי באמצעות הדרכה והתמדה.

מתלבטים איזו הלוואה לבחור? מאמר איך לבחור הלוואה מתאימה לשירותכם.

 
להצטרפות לרשימת התפוצה 
השאר פרטים
השאר את פרטי הדוא"ל שלך כאן >>  © כל הזכויות שמורות למכון ע"ש גיורא יוספטל
 
                 
                                  

צור קשר

 
yoseftal73@gmail.com
ת.ד. 107 גדרה
03-5346465
לייבסיטי - בניית אתרים