להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

ייעוץ תעסוקתי בעזרת חברת השמה

תעסוקה בעולם המודרני היא הרבה יותר מסתם עבודה. עבור אנשים רבים העבודה שלהם הופכת לחלק חשוב מן הזהות שלהם, להרגשת התכלית של הקיום שלהם, לקריירה שמאפשרת להם הרבה יותר מאשר מקור פרנסה. בשל חשיבותו של מקום העבודה ובשל המגוון הרחב של מעסיקים ותפקידים שקיימים בעולמנו, לא מעט אנשים חשים כי ייעוץ תעסוקתי בעזרת חברת השמה יאפשר להם לבחור את התפקיד או המקצוע הבא בחכמה. הדבר נכון הן לעבודה ראשונה אך גם כאשר שוקלים שינוי כיוון בחיים המקצועיים. רבים מהבוחרים להיעזר בגוף מקצועי עושים זאת תוך פנייה לגוף כגון חברת השמה. יש לכך כמה סיבות טובות.
למה חברת השמה
חברת השמה הינה אחת הדרכים האפקטיביות ביותר כיום למציאת מקום עבודה ולפיתוח קריירה. בחברות כאלו נעזרים גם מועמדים איכותיים לעבודה וגם חברות וארגונים מהמובילים במשק. בין השאר מסייעות החברות הללו ביצירת התאמה טובה יותר בין מעסיקים לבין מועסקים. בזכות מקצועיות וגוף רחב של ידע שנצבר עם השנים (לרבות ידע מדעי מעולם משאבי האנוש והניהול), מסתבר שכאשר מדובר על חברת השמה איכותית קל יותר למצוא את התפקיד הנכון עבור האדם הנכון.
גופים שעוסקים בתחום המשאב האנושי, אם כן, הינם בעלי ניסיון וידע בהתאמה בין מועמדים בעלי כישורים ותכונות מסוימות לבין עבודה וקריירה בארגונים שונים. לכן, באופן טבעי מציעות רבות מחברות ההשמה שירותים נוספים לפונים אליהם בתחומים נלווים. בין השירותים הללו ניתן למצוא את הייעוץ התעסוקתי וזאת לצד שירותים כגון הכנה למבחני מיון.
מדוע ייעוץ תעסוקתי
בעבר, תחום הייעוץ התעסוקתי היה פחות נפוץ. לאחר שראינו כיצד קשורה חברת השמה מקצועית לתחום הייעוץ הנ"ל, כדאי להקדיש כמה שורות לשאלה מדוע נדרש בכלל ייעוץ תעסוקתי.
  • היצע רחב ומגוון – שוק העבודה המודרני כולל בתוכו היצע רחב ומגוון של תפקידים ומשרות. על רקע ההיצע הרחב כל כך, מוצאים עצמם אנשים רבים מתלבטים לאן לפנות ובמה לבחור. לא פעם המתלבטים הינם אנשים בתחילת דרכם המקצועית אך יש בהם גם אנשים בעלי ניסיון תעסוקתי קודם ואנשים בעלי כישורים רבים.
  • תכנון קריירה – יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות שבתכנון נכון של קריירה. כאשר אנשים שואפים להצליח מבחינה מקצועית, ישנה חשיבות לבחירה בתפקידים ובכיוונים שיאפשרו להם לממש את יכולותיהם. חלק חשוב מתכנון מוקדם טמון בבחירה נכונה במקצוע הנכון. איבחון מקצועי של יכולות וכישורים יאפשר תכנון קריירה מוקדם יותר, נכון יותר וטוב יותר.
  • במה אני טוב – חברת השמה שעוסקת בייעוץ ארגוני נתקלת בפונים רבים, שאינם בטוחים במה הם באמת טובים. האם הכישורים הטכניים והטכנולוגיים שלהם יותר טובים מהנורמה? ואולי דווקא עבודה עם אנשים במקצועות טיפוליים תאפשר להם לפרוח? אלה שאלות מפתח מבחינת הקריירה.
  • התאמה לשוק העבודה – הסיבה האחרונה שנזכיר לגבי חשיבות הייעוץ התעסוקתי בכלל ובחברת השמה בפרט טמונה בחשיבות ההיכרות עם צרכי שוק העבודה. כאשר אדם מודע טוב יותר לכישוריו וכאשר הוא מודע גם לצרכי שוק העבודה ולביקוש לתפקידים שונים, כך ההצלחה המקצועית תוכל להיות טובה יותר, בכל שלב בחיים.
קרא בנוסף אודות הדרך שלך לקריירה באמצעות כתיבה נכונה של קורות חיים.
 
להצטרפות לרשימת התפוצה 
השאר פרטים
השאר את פרטי הדוא"ל שלך כאן >>  © כל הזכויות שמורות למכון ע"ש גיורא יוספטל
 
                 
                                  

צור קשר

 
yoseftal73@gmail.com
ת.ד. 107 גדרה
03-5346465
לייבסיטי - בניית אתרים