להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

אימון עסקי מהווה נקודת פתיחה מצוינת עבור שינוי קריירה. על אף שמדובר על צעד משמעותי, אמיץ ובעל השלכות ארוכות טווח, יותר ויותר מועסקים בוחרים לעבור אותו מרצונם החופשי. הסיבה העיקרית לכך היא הדינאמיות הקיימת בשוק התעסוקה והאופן בו בעלי קריירה בוחרים להביא לידי ביטוי את השאיפות האישיות שלהם. אם בעבר השאיפה העיקרית הייתה יציבות וקביעות, הרי שכיום יש משמעות גדולה גם למימוש עצמי, אתגר ועניין אישי. את רוב המטרות הללו קשה להשיג בקריירה ראשונה ולכן השינוי וההחלפה הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות.

בניגוד לסברה הרווחת, לא רק צעירים מתחת לגיל 40 יכולים להרשות לעצמם לבצע הסבת קריירה. שוק התעסוקה המודרני מגוון יותר מכפי שנהוג לחשוב. את התופעות של אימון עסקי לצורך החלפת קריירה ניתן לראות בישראל, בארצות הברית ובמדינות המובילות באירופה. למעשה, מחקרים מצביעים על כך ששינוי קריירה הוא אחד התהליכים הפרסונאליים הנפוצים והשכיחים בשוק התעסוקה הנוכחי.

המשמעות המנטאלית של שינוי הקריירה

תהליך מוצלח של אימון לצורך שינוי או בחינה מחודשת של קריירה קיימת מתחיל בהפנמה של מספר דגשים מנטאליים. ראשית, המשמעות של שינוי קריירה היא לחלוטין לא כישלון אישי. אדם רשאי לנצל את ארגז הכלים העומד לרשותו ולהחליט על שינוי והחלפה של קריירה קיימת. עובד שמרגיש חוסר סיפוק, אינו מסתדר במקום העבודה מבחינה חברתית או פשוט מרגיש מיצוי צריך להחליף קיירה. אין אף סיבה להמשיך בתוך מקום עבודה מסוים כל עוד הוא אינו עונה על הדרישות האישיות. הפנמה של העיקרון הזה היא הצעד הראשון ואולי החשוב ביותר בדרך לתהליך מוצלח של שינוי הקריירה.

שנית, המשמעות המנטאלית של השינוי משפיעה לעיתים קרובות גם על התא המשפחתי. אדם המחליט עליו בכל גיל צריך להבין כי מדובר על צד שמשליך על בן או בת הזוג, על הילדים וגם על החברים והקולגות. הסוד של תהליך מוצלח הוא השלמה עם המצב הקיים וניצול אידיאלי של משאבים והזדמנויות.

אימון עסקי בהיבט פונקציונאלי

לאחר שמבצעים את עבודת ההכנה הנדרשת וניגשים אל האימון עם מוטיבציה גבוהה, ניתן לרדת לשורש העניין ולבחון את הנושא של שינוי קריירה גם מתוך פרספקטיבה פונקציונאלית. הדבר החשוב ביותר הוא להחליט על מטרות. יש עובדים המחליפים קריירה לצורך שיפור המשכורת והרווחים, לעומת אחרים העושים זאת מתוך אידיאולוגיה. לכל אחד יש מטרות אחרות והקריירה היא רק דרך אחת לגלם אותן. הגדרה מוקדמת של המטרות תורמת לתהליך של אימון עסקי ויכולה להקל על התאקלמות בקריירה חדשה.

אימון עסקי עוזר לבעלי קריירה להבין אילו תכונות, כישורים וערך מוסף יש להם. באמצעותו ניתן לשפר את הדימוי ואת הביטחון העצמי וכך להגיש מועמדות למשרות נחשקות.התהליך מתאים לשכירים, עצמאיים, מנהלים ובעלי חברות בכל הגילאים. הוא יכול להתחיל במסלול לימודים מסוים, או לחילופין להתבטא בתפקיד שונה לחלוטין מזה שביצע העובד בקריירה הקודמת. אין כללים ברורים עבור הבחירה לשנות קריירה אולם יש עקרונות מנחים עליהם חשוב להקפיד במהלך אימון המנחה בדרך נכונה.

לסיכום, שינוי הקריירה מהווה חלק מדרך ארוכה שנחשבת כיום לגיטימית מאוד בקרב הציבור הרחב. גברים ונשים עוברים זאת ומחליטים על על נטילת אתגרים חדשים בכל יום. האימון הוא שלב חיוני בשינוי והמטרה שלו היא בין היתר לחדד מטרות, להכווין לפריצת דרך וגם לגבות החלטות חשובות ומשמעותיות.

 
להצטרפות לרשימת התפוצה 
השאר פרטים
השאר את פרטי הדוא"ל שלך כאן >>  © כל הזכויות שמורות למכון ע"ש גיורא יוספטל
 
                 
                                  

צור קשר

 
yoseftal73@gmail.com
ת.ד. 107 גדרה
03-5346465
לייבסיטי - בניית אתרים