להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

חדשות

Back
דף הבית  >>  חדשות
סדנה להעצמת פעילים קהילתיים באמצעות הובלת פרויקטים קהילתיים נפתחה ב- 3.5 בבית שאן
מטרות הסדנה: א. גיבוש וחיזוק הערך העצמי והיעילות העצמית של המשתתפים באמצעות פרויקטים קהילתיים. ב.בניית שיתוף פעולה אפקטיבי עם בעלי תפקידים ברשות. ג. הקניית יכולת לאיתור צרכים, תכנון וכתיבת תוכניות אופרטיביות (תוכניות הנגזרות מהחזון). קידום קבוצות הפועלות בבית שאן למען הקהילה באמצעות פרויקטים קהילתיים הניתנים להשגה בטווח של חודשים בודדים ובעלי נראות ומועילות בקהילה ה.מתן כלים מעשיים לפיתוח פרויקטים קהילתיים.

סדנה להכשרת מתנדבים בתל אביב התקיימה ב -23.2.16
מטרת הסדנה: הקנית ידע ופיתוח מיומנויות לתקשורת בינאישית וחיובית בפרויקט "קו קשר". הסדנה מורכבת משני רכיבים: ברכיב הראשון נעסוק בהקניית מושגים בסיסיים בניהול תקשורת בינאישית חיובית בדגש על הקשבה ככלי מרכזי, הקשבה לתוכן ולאינטונציה בהיעדר יכולת לראות את שפת הגוף של הדוברים. מקדמי וחסמי תקשורת, עידוד , אמפטיה, "רעשים" בתקשורת (אצל המוען, מסר, ערוץ, נמען ומשוב). ברכיב השני של הסדנה יתרגלו המשתתפים סימולציות של שיחות (גב לגב) תוך למידה ממשוב הדדי.

סדנת הכשרת מתנדבי זכויות תושבים בנושא התחדשות עירונית בת"א תפתח ב 15.2.16
מטרת הסדנה היא 1.הקניית מידע למתנדבים בנושא התחדשות עירונית בדגש על תכניות תמ"א 38 ופינוי בינוי להדרכת דיירים שדירותיהן בעלי פוטנציאל להתחדשות עירונית. 2.חשיפת המתנדבים לעולם המושגים – שפה של הנושא התחדשות עירונית. 3.היכרות כללית עם ההיבטים המשפטיים. 4.היכרות עם הגורמים המעורבים בתהליך ההתחדשות העירונית.

תהליך להגדרת ייעודו ואופיו של בית ספר באר גנים החל ב 14.2.16
התהליך יכלול הורים, צוות ההוראה ואנשי חינוך במסגרת דיונים סביב שולחנות עגולים בניסיון ללמוד ולהגדיר את ייעודו של בית הספר במאה 21 ואת אופיו כבית ספר משלב.

סדנה יישובית מבוססת פרויקטים נפתחה באשדוד ב- 3.2.16
המתודה של ניהול פרויקטים היא שיטה אשר מיועדת לתכנון ופיקוח על ביצוע הפרויקט או המשימות בפרויקטים מורכבים. משימות אלו צריכות להתבצע בהתאם ללוח זמנים קבוע ולעמוד בממדי הערכה בקרה ומעקב שנקבעו מראש. בכל פרויקט יש לתכנן ולהגדיר תוכנית פעולה אשר כוללת: יעדים , תפוקות, כלי הערכה, משאבים ולוחות זמנים. לפיכך הנושאים אשר יינתנו בקורס הם העקרונות הבסיסים בניהול פרויקטים. אנו במכון יוספטל מאמינים בתפיסה הפרו-אקטיבית (נקיטת יוזמה ולקיחת אחריות) המציבה את היחיד בתפקיד ה"נהג (מנהיג) של חייו", וממנה עולה הצורך שהקהילה תפתח ותצמיח את חבריה ותטפח בה מנהיגות חברתית. מנהיגות כזו תדע לזהות ולסמן את חזון הקהילה ולפעול למימושו באופן שיטתי ועקבי, באמצעות שיתופי פעולה של כלל חברי הקהילה ומוסדותיה, ובאמצעות הובלת תוכניות עבודה אופרטיביות.

סדנה לפיתוח מנהיגות נשים עצמאיות החלה בנתניה
הסדנה מכוונת לפיתוח פעילות/מנהיגות חד הוריות לשינוי מודעות והתפיסה העצמית של אוכלוסיית החד הוריות במרכז המשפחה בנתניה. פיתוח התפיסה הפרואקטיבית (יוזמה ואחריות)לפיה פעילות/מנהיגות החד הוריות יובילו תהליכי שינוי במטרה לשפר את איכות ורמת חייהן וחיי אוכלוסיית החד הוריות ברעננה. הסדנה מפתחת את החשיבה, הלמידה ותכנון פעולה לחלק מהצרכים המיוחדים והרלוונטיים של המשתתפות כחד הוריות .הסדנה תעודד ותפתח את היכולת לשלב את הצמיחה והגדילה האישית /חברתית .

החלה הדרכה לגיבוש תוכנית מיתוג ושיווק למרכז אופק גדרה
תוכנית להדרכה וגיבוש תוכנית מיתוג ושיווק למרכז מרשמלו ומרכז אופק בגדרה לשנת 2016 במטרה למתג ולשווק לכלל אוכלוסיה את מגוון השירותים והפעילויות הניתנות בשני המרכזים.

סדנה לפיתוח מנהיגי תרבות הדיור החלה ב 12.1.16 בקריית גת
מטרות הסדנה: •פיתוח וטיפוח מנהיגי ועדי בתים •העמקת התודעה וטיפוח תרבות הדיור בקרב דיירי הבתים באמצעות פיתוח מנהיגות ועדי בתים •ניהול יעיל ואפקטיבי של הבית המשותף באמצעות יצירת אקלים של הדברות ודיאלוג בין הדיירים.

סדנה להתחדשות עירונית נפתחה ב 28.12 באשדוד
מכון יוספטל בשיתוף המחלקה לעבודה קהילתית, שיקום שכונות באשדוד ממשיכים לקיים סדנאות לתושבים בנושא התחדשות עירונית. "התחדשות עירונית (פינוי בינוי, תמ"א 38, עיבוי ועוד) - תהליך הנעשה בדרך כלל באזורים ותיקים שם מצב המבנים והתשתיות ירוד בד"כ. התהליך מאפשר חידוש וריענון מבנה בודד או מספר מבנים הנמצאים בסמיכות אחד לשני. בדרך כלל מלווה ההתחדשות העירונית בהגדלת הצפיפות באותו אזור. בתקופה האחרונה תהליך כזה עונה על הדרישה שנוצרת בשל מחסור בקרקע באזורים העירוניים. אזורים שבהם מתרכזת אוכלוסייה מזדקנת ושבהם גם התשתיות סובלות מהזנחה לאורך שנים, מתאפיינים במחירי דיור שאינם יקרים, ולכן מהווים מקור משיכה למשפחות צעירות. תהליך כזה מתאפיין בהגדלת הדרישה למוסדות ציבור כדוגמת שירותי חינוך, כמו גם הצורך בשיפור בחזות האזור. התחדשות עירונית באה לענות על צורך זה. הממשלה נתנה את דעתה בשנות התשעים לצורך בתמריצים וקביעת דרכים לקידום מתחמים להתחדשות עירונית. גם הכנסת חוקקה כמה חוקים שמטרתם לעודד פעילות ציבורית ופרטית למען יעד זה. תהליך של התחדשות עירונית מתחיל לעתים ביוזמת הרשות המקומית המזהה צורך לכך באזורים נחשלים. על ידי שינוי תכנית בניין עיר (תב"ע) מאפשרות הרשויות לנצל את הקרקע בצורה יעילה יותר וכן לשפר את תשתיות התחבורה על ידי חידוש כבישים וטיפול בבעיות החנייה, במקביל לחידוש חזות האזור. שינוי התב"ע תוך מתן הקלות במיסים והיטלים, מעודד יזמים המזהים פוטנציאל לרווח כספי ואלה הם, במרבית המקרים, המוציאים לפועל של רעיון ההתחדשות". המטרה: הקניית מידע בנושא התחדשות עירונית בדגש על תכניות תמ"א 38 ופינוי בינוי והובלת הדיירים לשת"פ ע"י התושבים, משתתפי הסדנה

סדנה לועדי בתים והתחדשות עירונית החלה ב 2.12 בנתניה
מטרות הסדנה: 1. פיתוח וטיפוח מנהיגי ועדי בתים 2. העמקת התודעה וטיפוח תרבות הדיור בקרב דיירי הבתים באמצעות פיתוח מנהיגות ועדי בתים 3. ניהול יעיל ואפקטיבי של הבית המשותף באמצעות יצירת אקלים של הדברות ודיאלוג בין הדיירים. 4. קבלת מידע על תהליכים להתחדשות עירונית.

קול קורא לתמיכה בסדנאות מנהיגות
המכון ע"ש ד"ר גיורא יוספטל באמצעות קרן סנטה יוספטל מזמין להגיש בקשות לתמיכה בסדנאות מנהיגות. הקרן תממן סדנאות לפיתוח מנהיגות בהשתתפות של עד 30%-40% מעלות הסדנה ( עד 3,500 ₪) בתנאים אלו: המכון ע"ש גיורא יוספטל ינחה את הסדנאות. המבקש ישלח למכון התחייבות למימון יתרת עלות הסדנה. ארגוניים המעוניינים להגיש בקשות מוזמנים לשלוח בקשה באתר מכון יוספטל עד לתאריך 15/1/16 במהלך השנים האחרונות הקרן מימנה והנחתה סדנאות מנהיגות ב: אורט למען הקהילה בנצרת, מושב נחושה, חד הוריות בחולון, פיתוח מנהיגות צעירים בעלי צרכים מיוחדים בנהריה (כיוונים), מרכזי צעירים יוקנעם, אור עקיבא, נתניה, אשדוד ומקומות נוספים בארץ.

סדנה להתחדשות עירונית החלה במגדל העמק בסוף דצמבר
"המטרה: הקניית מידע בנושא התחדשות עירונית בדגש על תכניות תמ"א 38 ופינוי בינוי והובלת הדיירים לשת"פ ע"י התושבים. התהליך נעשה בדרך כלל באזורים ותיקים שם מצב המבנים והתשתיות ירוד בד"כ. התהליך מאפשר חידוש ורענון מבנה בודד או מספר מבנים הנמצאים בסמיכות אחד לשני. בדרך כלל מלווה ההתחדשות העירונית בהגדלת הצפיפות באותו אזור. בתקופה האחרונה תהליך כזה עונה על הדרישה שנוצרת בשל מחסור בקרקע באזורים העירוניים. אזורים שבהם מתרכזת אוכלוסייה מזדקנת ושבהם גם התשתיות סובלות מהזנחה לאורך שנים, מתאפיינים במחירי דיור שאינם יקרים, ולכן מהווים מקור משיכה למשפחות צעירות. תהליך כזה מתאפיין בהגדלת הדרישה למוסדות ציבור כדוגמת שירותי חינוך, כמו גם הצורך בשיפור בחזות האזור. התחדשות עירונית באה לענות על צורך זה. הממשלה נתנה את דעתה בשנות התשעים לצורך בתמריצים וקביעת דרכים לקידום מתחמים להתחדשות עירונית. גם הכנסת חוקקה כמה חוקים שמטרתם לעודד פעילות ציבורית ופרטית למען יעד זה. תהליך של התחדשות עירונית מתחיל לעתים ביוזמת הרשות המקומית המזהה צורך לכך באזורים נחשלים. על ידי שינוי תכנית בניין עיר (תב"ע) מאפשרות הרשויות לנצל את הקרקע בצורה יעילה יותר וכן לשפר את תשתיות התחבורה על ידי חידוש כבישים וטיפול בבעיות החנייה, במקביל לחידוש חזות האזור. שינוי התב"ע תוך מתן הקלות במיסים והיטלים, מעודד יזמים המזהים פוטנציאל לרווח כספי ואלה הם, במרבית המקרים, המוציאים לפועל של רעיון ההתחדשות".

סדנה להעצמה נשים חד הוריות נפתחה ב 3.11 בנתניה
מטרות הסדנה: 1.צמיחה, העצמה אישית וגיבוש תפיסת תפקיד של פעילות/מנהיגות ומנהיגה. 2.הקניית מיומנויות של הנעה והובלה אנשים לשינוי ומטרות משותפות. 3.מתן ידע, כלים ומיומנויות להובלת שינויים המקדמים השגת מטרות לשיפור רמת ואיכות החיים של אוכלוסיית החד הוריות.

חדש! צפו בסרטון אודות המכון
המכון למנהיגות חברתית וקהילתית ע"ש גיורא יוספטל מזמין אתכם לצפות בסרטון אודות המכון, המתאר את התמחויות המכון והעשייה רבת השנים שלו. צפייה מהנה!
https://www.youtube.com/watch?v=sa5E1wGPOyI

הרצאה בנושא התחדשות עירונית ב - 25.10.15 בת"א
הרצאה היכרות עם "התחדשות עירונית" תינתן לתושבים המתעניינים בנושא בתאריך 25.10.15 בשעה 1915 בבית דני.

סדנה לפיתוח מנהיגות תרבות הדיור בנתניה
סדנה לפיתוח מנהיגות תרבות הדיור נפתחה בתאריך 12.10.15 בנתניה במטרה לגבש קב' דיירים למנהיגות המובילה חשיבה, תודעת ופעולה לשיפור איכות תרבות הדיור וסביבת המגורים.

ימי עיון לעובדות קהילתיות בת"א -יפו
יום עיון מעניין ומרתק התקיים בתאריך 15.10.15 לעובדות קהילתית של עיריית ת"א - יפו בנושא התחדשות עירונית לקידום הידע והדרכת התושבים המגלים עניין בנושא. היום השני יתקיים בתאריך ה 26.10.15

שיווק קהילתי - סדנת אסטרטגיה שיווקית ומיתוג
מותג , מסר או מוצר אינם קיימים בתודעה הקהילתית ללא חשיפה נכונה. פעמים רבות נעשות פעולות רבות (פיתוח ומתן שירותיי חברה וקהילה רבים ומגוונים ) לטובת התושבים על ידי אגף /מחלקת רווחה וקהילה, המפעילים בין היתר קבוצות פעילים התנדבותיות בקרב הקהילה, אך מרבית התושבים אינם מודעים לעשיה, לתרומה ולאפשרות לקחת חלק בפעילות שכזו. בעולם בו כולנו מודדים ונמדדים עפ"י "האריזה החיצונית", המסרים הגלויים והסמויים והרושם הראשוני, כל שירות /מוצר/מסר שברצוננו להעביר, מהפשוט ועד למורכב ביותר חייב להיות מלווה בחשיבה מקדימה וגיבוש אסטרטגיה מתאימה בדרך להיותו מותג "מוכר ונמכר" אמין ואיכותי. העברת מסר או מכירת מוצר ונתינת שירות חייבים להיות מחודדים, בהירים ומכוונים קהל יעד כל זאת תוך הבנה מעמיקה של תנאי השוק בו המותג הנבנה פועל. מטרת הסדנא לשיווק קהילתי, להקנות כלים לניהול תהליך עבודה מקצועי ומגובש בדרך לבניית אסטרטגיה שיווקית ומהלך מיתוג לאגף /מחלקה או לפורום פעילים במטרה לייצר חשיפה שתביא להכרה, חדירה לתודעה וכן גיוס תושבים נוספים לקחת חלק בפעילויות השונות.

Coaching בשפות: אנגלית, ספרדית ועברית
Through coaching, managers and leaders can further develop their skills (i.e., managing teams, conflict management, problem solving, etc.). Coaching sessions are based on individual needs and goals, driven by the specific situations each participant is facing. The process establishes a trusted partnership that supports professional growth.

חדש! חשוב! דחוף!
המרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים בוושינגטון, פרסם לאחרונה: שהמשבר הבא המאיים על העובדים בכל הגילים ובעיקר על הצעירים, הוא משבר הפנסיה. מסימני המשבר שזוהו כבר היום הם: החיסכון הפנסיוני אינו משרת את העלייה בתוחלת החיים בגיל הפנסיה, אזרחים עובדים אחרי גיל הפרישה, ירידה חדה ברמת החיים בגיל הפנסיה ועליה בשיעורי העוני בקרב המבוגרים. לאור כך, מכון יוספטל פיתח בעזרת מומחים מתחומי הכלכלה והחיסכון הפנסיוני סדנה העשויה לסייע לצעירים (25-45 ) לפעול כבר היום בכדי להיערך ולהבטיח טוב יותר את עתידם לקראת פרישה (פנסיה). הסדנה תעסוק בנושאים : 1. התנהלות כלכלית נבונה עם ביטחון כלכלי בעתיד. 2. היכרות עם החיסכון החשוב והגדול בחייכם ( דרכים לייעול ולשיפור החיסכון = רמה ואיכות חיים טובה יותר). 3. קריאה והבנת דוחות פיננסים ( ״שפת סתרים״), השקעות לטווח ארוך והיכרות עם קרן השתלמות והשימושים בקרן.

מספר עמודים: 3
הקודם    1  2  3    הבא   
 
להצטרפות לרשימת התפוצה 
השאר פרטים
השאר את פרטי הדוא"ל שלך כאן >>  © כל הזכויות שמורות למכון ע"ש גיורא יוספטל
 
                 
                                  

צור קשר

 
yoseftal@barak.net.il
03-5346465
רחוב היסמין 1 רמת אפעל, סמינר אפעל 52960

 
לייבסיטי - בניית אתרים