להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

כתיבה נכונה של קורות חיים

כדי להתקבל לעבודה, בין אם מדובר בעבודה זמנית לסטודנטים ובין אם מדובר בעבודה במשרה מלאה, בין אם מדובר במועמדות לביצוע תפקידי ייצור ובין אם מדובר בתפקידי ניהול, ישנה חשיבות רבה ליצירת רושם טוב בפני המעסיק הפוטנציאלי. רבים סבורים שרושם זה נוצר בראיון האישי שלפני הקבלה לעבודה, אולם את הרושם הנכון יש ליצור הרבה לפני כן, עוד בשלב כתיבת קורות החיים.

איך לכתוב קורות חיים? איך תציגו את עצמכם בצורה הטובה ביותר בפני המעסיקים? על מנת לענות על השאלות הללו פנינו לצוות המומחים של http://www.cvpool.co.il ועל סמך העצות שקיבלנו כתבנו עבורכם את המאמר הבא.

כל מילה חשובה

הכלל הראשון שצריך לזכור כאשר מוצאים מודעת דרושים שמעניינת אתכם ולפני שכותבים את קורות החיים הוא - חשוב מאוד להיות תמציתיים וממוקדים. גם אם יש לכם הישגים רבים, יכולות רבות, וניסיון מקצועי, אפשר לספר עליהם בקיצור ולעניין. כאשר על כל מודעת דרושים מגיעה כמות רבה של קורות חיים, קשה לצפות שכל הפונים יוזמנו לראיון. יתרה מכך – אפילו לא כל קורות החיים יכולים להיקרא בקפידה. במידה והללו נראים עמוסים לעייפה ואינם ממוקדים יש סיכוי טוב שממיין קורות החיים יעבור לקורות החיים הבאים בתור. כאשר כל מילה חשובה, כתבו רק דברים רלוונטיים ובקצרה. בראיון האישי תוכלו להרחיב בדבר הנקודות המעניינות.

נדגים: נניח שלחברה גדולה דרושים מנהלים בעלי יכולת ניהולית מוכחת. מועמד א' יכביר מילים וימלא 4 דפים מלאים רק בדבר נסיונו הניהולי, הפרויקטים אותם הוביל, הישגי החברה שאירעו בזמנו וכן הלאה. מועמד ב' יסביר שרכש ניסיון ניהולי בחברות האלה והאלה, וזכה לקחת חלק בשיפור תהליכים והנעת הכפופים לו. תיאור ממוקד זה יעביר את המסר הנכון בלי ליצור עומס על הקורא.

קוראים לפני ששולחים

לאחר שסיימנו לכתוב את קורות החיים הממוקדים, הקצרים והקולחים, חשוב מאוד לקרוא אותם בקול לפני שמעבירים אותם למעסיק. בצורה כזאת ניתן לשים לב בצורה טובה יותר לטעויות דקדוק או כתיב ולא פחות חשוב – לחוש האם הניסוח נראה מתאים ואיננו מעייף או מסורבל. לא פעם דרושים לא יותר מדקות ספורות כדי לשפר את הניסוח בצורה משמעותית.

דרושים אנשים מיוחדים

הטיפ האחרון שנזכיר בהקשר של כתיבה נכונה של קורות החיים הינו למצוא את המקום הנכון להזכיר את הייחוד שלכם. לכל מעסיק דרושים עובדים בעלי ערך מוסף, כאלה שיכולים לתרום משהו אישי ומיוחד. אין כוונתנו לומר שהייחוד חייב להיות הישג שלא ניתן להתחרות בו אבל בהחלט כדאי לשים דגש על יכולת מיוחדת, כישרון יוצא דופן או הישג מפתיע שאתם גאים בו במיוחד. אגב, גם אם הייחוד שלכם נראה כדבר שאינו מתייחס באופן ישיר לתפקיד שאליו דרושים עובדים, אם אין לכם דבר אחר לציין כדאי להוסיף אותו (בקצרה, כמובן). נקודה זו יכולה למשוך את העין של ממיין קורות החיים או של המעסיק, ולבדל את שולח קורות החיים שלהם מכל שאר המועמדים.

 
להצטרפות לרשימת התפוצה 
השאר פרטים
השאר את פרטי הדוא"ל שלך כאן >>  © כל הזכויות שמורות למכון ע"ש גיורא יוספטל
 
                 
                                  

צור קשר

 
yoseftal73@gmail.com
ת.ד. 107 גדרה
03-5346465
לייבסיטי - בניית אתרים